Aroma Terapi Masajı insanların genellikle sırt, boyun ve omuz ağrıları ve stres için başvurduğu özenle seçilmiş aromatik yağların vücut masajı tekniği ile uygulanmasıdır. Bu tür bir masaj, rahatlama, dinlenme, stres azaltma ve duygusal denge için faydalı olabilir. Aroma terapi masajı, görsel, işitsel ve hissetme alanlarından doğan olumlu etkileri birleştirerek duygusal ve bedensel bir denge sağlamaya çalışır.

Aromaterapi Masajında ​​kullanılan esansiyel yağlar doğrudan cilde uygulanabileceği gibi havaya yayılarak da uygulanabilir. Deri yoluyla emildiğinde veya solunduğunda bu yağlar vücut ve zihin üzerinde çeşitli etkilere sahip olabilir.Stres, kaygı, kas gerginliği veya bozulan uyku düzeni gibi belirli endişeleri ele almak isteyen kişiler için özellikle yararlıdır.

Aromaterapi Masajı, fiziksel rahatlamanın ötesine geçen kişiselleştirilmiş bir masaj deneyimi arayan herkes için uygundur. Stresi ve kaygıyı azaltmaya, kas gerginliğini gidermeye, daha iyi uykuyu teşvik etmeye ve ruh halini yükseltmeye yardımcı olabilirler. Masajın yatıştırıcı dokunuşu ve kokunun terapötik gücüyle birleşir, zindelik sağlar.

Masajın kendisi, tümü esansiyel yağların eklenmesiyle gerçekleştirilen, uzun, kayma vuruşları, yoğurma ve dairesel hareketler dahil olmak üzere bir dizi teknik içerir. Terapistin yetenekli elleri, derinlemesine rahatlatıcı ve gençleştirici bir deneyim yaratmak için seçilen yağlarla uyum içinde çalışır.

Aromaterapi, kokuların iyileştirici gücü ile masajın birleşimi olarak da tanımlanmaktadır. Aromaterapi masajında ruhun dinlendirilmesi ve negatif etkilerinden arındırılması amaçlanmaktadır.

Aromaterapi masajında, bitki özlerinden distilasyon yöntemiyle elde edilen uçucu yağlarla elde edilen karışımlar ile masaj yapılır. Aromaterapi masajı ağır ve hafif hareketlerle uygulanır. Rahatlatıcı, gevşetici ve yatıştırıcı etkisinin kaynağı, kullanılan yağın kokusu ile mümkün olmaktadır. Aromaterapi masajlarında kullanılan uçucu yağlar cilt yüzeyinin çok daha hızlı ısınmasını sağlamaktadır. Bu etkisi ile şiddetli eklem ağrıları, kas ve kan dolaşımındaki yavaşlamanın giderilmesine yardımcı olmaktadır. Aromatik yağların kendilerine özgü kokuları duygusal sıkıntılardan kaynaklı fiziksel sıkıntıların giderilmesinde etkili olmaktadır. Aromaterapi yağları ile nefes alışverişi rahatlar, yavaşlama ve sakinleme ile kişi kendini daha iyi hissetmeye başlar. Aromaterapi masajında dokunma ve koku gibi farklı duyuların beyne gönderdiği sinyaller ile bedensel ve ruhsal olarak olumlu yönde uyarılma mümkün hale gelir.

Bursa Masaj Salonumuzda aromaterapi masajı hizmeti alarak günün yorgunluğunu ve stresini atın. Masaj keyfini tadın ve rahatlayın. Beyaz İnci Masaj Salonu olarak müşterilerimizin rahatlığı için odalarımızda masöz arkadaşlarımız sizlere en iyi masajları profesyonelce yapmaktadırlar. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.