Medikal Masaj, belirli tıbbi durumları veya yaralanmaları ele almaya odaklanan özel bir masaj tekniğidir. Bu törapatik yaklaşım genellikle bir sağlık uzmanının rehberliğinde gerçekleştirilir ve kapsamlı bir tedavi planının ayrılmaz bir parçasıdır.

Medikal Masaj, kronik ağrı, spor yaralanmaları, kas-iskelet sistemi bozuklukları, ameliyat sonrası rehabilitasyon ve daha fazlası gibi çok çeşitli koşullar için faydalı olabilir. Terapist, masaj seanslarının tedavi hedeflerinizle uyumlu olmasını ve genel bakım planınıza sorunsuz bir şekilde entegre olmasını sağlamak için sizinle ve sağlık uzmanınızla yakın bir şekilde çalışacaktır.

Medikal masaj; krampların, kas sertliklerinin zararlı etkilerinden kişiyi kurtarır bununla birlikte lif kopmalarını ve kas zedelenmelerini önler. Vücuttaki stresi ve yorgunluğu giderdiği için; psikolojik rahatlama ile birlikte fiziksel olarak daha iyi hissetmemizi sağlar.

Medikal Masaj seansı sırasında terapist, kişinin durumuna veya yaralanmasına özel olarak uyarlanmış teknikler kullanır. Bu teknikler, hedeflenen derin doku çalışması, miyofasiyal gevşetme, germe veya ağrıyı hafifletmeyi, hareket açıklığını iyileştirmeyi ve iyileşme sürecini kolaylaştırmayı amaçlayan diğer yöntemleri içerebilir.

Kan dolaşımını hızlandırdığı için; toksin ve ödemin vücuttan atılmasına yardımcı olur, kalp ve dolaşım sisteminin işini kolaylaştırır. Kişiyi genel anlamda rahatlatır; organlar arasında ki fonksiyonel harmoniyi düzenler bu sayede reaksiyon zamanı kısalır.

Medikal Masajın gevşeme veya spa tarzı masajlardan farklı olduğunu unutmamak önemlidir. Terapötik sonuçlara odaklanır ve ele alınan spesifik tıbbi durumun veya yaralanmanın kapsamlı bir şekilde anlaşılmasını gerektirir. Bu nedenle, tipik olarak tıbbi masaj tekniklerinde uzmanlaşmış eğitim almış terapistler tarafından gerçekleştirilir.

Masaj terapisinden fayda görebilecek belirli bir tıbbi durumunuz veya yaralanmanız varsa, Medikal Masajın sizin için uygun olup olmadığını belirlemek için sağlık uzmanınıza danışın. Bireysel durumunuz için en faydalı olacak sıklık, süre ve teknikler konusunda rehberlik sağlayabilirler.

Bursa Masaj Salonumuzda Medikal Masaj hizmeti alarak günün yorgunluğunu ve stresini atın. Masaj keyfini tadın ve rahatlayın. Beyaz İnci Masaj Salonu olarak müşterilerimizin rahatlığı için odalarımızda masöz arkadaşlarımız sizlere en iyi masajları profesyonelce yapmaktadırlar. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.